Jak si vybrat chilli omáčku.

Chilli omáčky nemají svou prioritu v pálivosti, jak se nám jistě nabízí, ale v chuti a kvalitě surovin. Jde o sladění aromatu papričky a zeleniny. Prostě to musí být mňamka. Buďte si však jistí, že omáčka z Carolina Reaper bude z podstaty pálivější než omáčka z Jalapeňa. 

Pal je jen fikce:
Důležité je také vědět, že pálení není opravdové, ale jen iluze. Kapsaicin ve skutečnosti nepálí, ale jen v mozku vyvolává příslušnou reakci, a to jen u savců. Proč tomu tak je? Savci totiž při konzumaci plodů zuby znehodnotí semínka a ty se pak v trusu nedočkají svému účelu. Například ptáci pak plní funkci roznašeče perfektně a za odměnu jsou pro ně plody chilli papriček jen šťavnaté a sladké. 

Proč tedy chilli jíme, když tolik pálí?
Je to čistě případ pro chocholouška. Nikdo si při grilování dobrovolně nestrká žhavé uhlíky do pusy. Tedy alespoň ta lepší část populace ne. Avšak jeden důvod by to mohlo mít a to endorfin, neboli hormon štěstí. Při palu v ústech (a souběžně a tolik žádoucí bolesti) totiž mozek tento hormon vyloučí a to se nám líbí. Endorfin způsobuje dobrou náladu, pocity štěstí, tlumí bolest. Prostě se pak cítíme lépe.

Jaké tedy máte možnosti, když se chcete dobrovolně týrat? 

Chilli omáčka se zeleninou:
Klasická čili omáčka má základ ze zeleniny a většinou jsou to rajčata a papriky. V seznamu složení najdete také cibuli, česnek nebo zelené mexické rajčata.

jalapeno kosina

Chilli omáčka s ovocným základem:
Nebojte se ani sáhnout po ovocném pyré. Např. Kosina nabízí omáčku Mučíto Hellboy, která má v sobě krkonošské borůvky. Setkat se můžete s mangem, pomerančovou šťávou či meruňkovým pyré.

hellboy 100

Poměr papriček a zeleniny/ovoce v omáčce bývá tajemstvím výroby, ale na většině výrobcích se to dočtete. Avšak z drtivé většiny je poměr volen tak, aby se dala omáčka konzumovat bez jisté a rychlé smrti po pouhém očichání.

Chilli mash:
Narazit můžete i na mashe. Jsou to rozdrcené papričky, které se nechají kvasit několik měsíců a pak je fermentace pozastavena přimícháním octa. Papričky se drtí celé (masa, slupky i semínka) a výrobek jich většinou obsahuje více jak 85 %.

redcayenne 200

Některé omáčky obsahují téměř experimentální přísady jako je pivococa-cola či tamarind.

gabko bbq cola

Jak to pálí:
Jak jsem psal výše, Jalapeňo bude k vaší sliznici šetrnější než Carolina Reaper a navíc se vařením pálivost výrazně snižuje. 
U výrobků je uvedena orientační síla papričky a její procentuální obsah. Může to být odrazový můstek pro vaše rozhodování.

tabas

Mějte však na paměti, že tenhle druh omáček se nepije z lahve, ale používá po lžičkách či kapkách, které přidáváte do svých hambáčů, steaků, jednohubek nebo omáček.

bbq chillifazolehd

Nejlepší je si to vysedět a ochutnávat. Jedno je však jisté: S pálivou omáčkou lehce proměníte obyčejné jídlo ve specialitu.